آلن در ۸ نوامبر سال ۱۹۳۵ در دهکده‌ «سو» در حوالی پاریس به دنیا آمد. چهار سال بیشتر نداشت که پدر و مادرش از هم جدا شدند و به ناچار سرپرستی اش به خانواده‌ای دیگر واگذار شد. او در خانه‌ای رشد کرد که رو به روی یک زندان بود و آلن با بچه‌های نگهبان زندان هم‌بازی بود.

علاقه آلن دلون به فشن و مُد، جذابیت چهره و سلیقه خاص او در انتخاب لباس و ساعت از مهترین عواملی بود که شهرت جهانی را برای وی به همراه داشت.

در دهه ۱۹۷۰ علاوه بر بازی در فیلم، دومین کمپانی تولید فیلم خود را تأسیس کرد و به جمع‌آوری ثروت پرداخت. وی دیگر یکی از ثروتمندان جهان بود. فیلم‌هایی که او تهیه می‌کرد با آرم AD بودند. او سپس یک شرکت هواپیمایی تأسیس کرد و بخشی از ثروت خود را در زمینه مورد علاقه‌اش یعنی جمع‌آوری آثار هنری و پرورش اسب‌های مسابقه سرمایه‌گذاری کرد. گنجینه شخصی او کم‌نظیر است و صاحب عتیقه‌هایی است که بسیاری از آن‌ها در موزه‌ها به نمایش گذاشته شده است.

آلن دلون در سال 1978 برند تجاری به نام «Alain Delon Diffusion SA» را به ثبت رساند و اولین ادکلن خود را با نام تجاری AD را روانه بازار ساخت که به سرعت مورد استقبال خریدارانی که وی را سرلوحه شیک پوشی و مدگرایی می دانستند قرار گرفت. این موفیقت در سال 1981 و با عرضه عطری مخصوص بانوان به نام «Le Temps d'Aimer» ادامه یافت. این امر باعث شد که کمپانی AD محصولات دیگری از جمله ساعت های مچی مردانه و زنانه، عینک های آفتابی، کت و شلوار، کیف، خودکار، روان نویس و... را به سبد محصولات خود اضافه نماید.

 

 

 

فیلتر خصوصیات
نمایش هر صفحه
}